TürkçeEnglish
SOUNDTRACK

Belgeselin müziğini "Buğdayın Türküsü" albümünün müziklerinden yola çıkarak hazırladım. Bu şarkıları piyano ile bestelemiştim, ve de onları piyano ile enstrümantal olarak çalmayı çok severdim.

Belgesel yapılırken "bu gün bu şarkıları nasıl icra etmek isterdim?" sorusu aklıma takıldı ve de albümdeki şarkıları bu günkü deneyimimle, albüm çıktığı günden bu güne ülkemde ve dünyada sosyal, politik ve de kültürel çizgideki değişimleri de düşünerek ana solo enstrümanı olarak da piyanoyu kullanarak yeniden düzenledim.
Selim Atakan

1. Buğdayın Türküsü
"Buğdayın Türküsü" 1904'de doğmuş ve de 1973'de ölmüş Şili'li büyük şair Pablo Neruda'nın... devamını okumak için tıklayınız »

2. Sardunya'ya Ağıt
Can Yücel ustanın onun ironi gücünü tüm açıklığıyla ortaya koyan şiiri... Sardunya sırf "kızıl" rengi... devamını okumak için tıklayınız »

3. Bekçi Kâzım Türküsü
Yaşar Miraç'ın şiiri "Bekçi Kazım Türküsü" "Saat üçlerde beşlerde dolaşan Bekçi Kazım'ın" korkusuz... devamını okumak için tıklayınız »

4. Mapushane Kapısı
Nazım Hikmet Sinop Cezaevi'ndeyken büyük ressam Balaban da oradaymış. Balaban Nazım Hikmet'ten çok... devamını okumak için tıklayınız »

5. Beyazıt Meydanı'ndaki Ölü
Nazım Hikmet'in 27 Mayıs 1960 öncesi öğrencilere yapılan baskıları anlatan şiiri. Daha sonra... devamını okumak için tıklayınız »

6. Sonbahardan Çizgiler (Mamak Türküsü)
Kemal Burkay'ın "Dersim" isimli şiir kitabında yer alan bu şiir o devri, Mamak Askeri... devamını okumak için tıklayınız »

7. Özgürlük
Yaşar Miraç'ın destanımsı şiiri en beğendim şiirlerinden biridir. Aynı zamanda bu şarkıdaki besteyi de... devamını okumak için tıklayınız »

8. Bir Ölü Daha Geçti
Yaşar Miraç'ın bu şiiri 12 Eylül 1980 dönemini en iyi anlatan şiirlerin belki de başında... devamını okumak için tıklayınız »

9. Sen Memleketimsin
Nazım Hikmet'in memleket hasret ve sevgisini dile getiren şiiri. Şiir o denli... devamını okumak için tıklayınız »

10. İşçi Marşı
İşçi Marşı bence işçiler için yazılmş, söylenmiş en güzel şiirlerden biri. Can Yücel ustamızın... devamını okumak için tıklayınız »Copyright © bugdayinturkusu.com, zeynofilm. Tüm Hakları Saklıdır.